Teamlab už jen za peníze. Existuje varianta?

Jeden z nejrobustnějších free CRM systémů už bude nadále poskytovat služby za peníze. Cca jeden rok jsem ho využíval pro správu projektů a mrzí mě, že se rozhodli jít touto cestou i když je na druhou stranu chápu - peníze se vydělávat musí.

Moje zkušenosti s teamlabem a nové ceny

Lokalizace celého projektu do češtiny byla jednou z monoha výhod. Kontrolování času stráveném nad řešením bugů byla pohodlná a přehledná. Samotný modul CRM jsem nestihl moc využít, protože jsem pracoval spíše na řešení již rozjetých projektů, nicméně vytváření "příležitostí" bylo velmi šikovné.

Je dobrou zprávou, že se rozhodli nabízet svůj software zdarma pro neziskové organizace. Pro komerční účely se systém tohoto typu vyplatí spíš pro firmy (podniky), které mají více zaměstnanců než pro samostatného vývojáře na volné noze. Ceny se odvíjí podle počtu uživatelů systému. Více informací o nových cenách Teamlabu.

Existuje alternativa?

Vzhledem k tomu, že se mi nechtělo platit za licenci, musel jsem se poohlédnout po jiném softwaru na správu projektů a kontaktů, který bude zdarma. Je jich celá řada, nicméně jsem v tuto chvíli začal využívat ZOHO CRM.

Bohužel pro někoho není lokalizován do češtiny, nicméně překvapí velmi podrobným nastavením a v některých měřítkách mi přijde lepší než Teamlab. Se ZOHO CRM se ještě stále seznamuji a až nabydu dojmu, že dokážu vše nutné k jeho spolehlivému ovládání, tak se můžete těšit na návod, jak s tímto systémem pracovat.

O autorovi

Avatar
Jan Vinopal / web designer

V oblasti webdesignu se pohybuje již řadu let a vytvořil desítky webových stránek spokojeným klientům. Při tvorbě využívá zkušenosti z dosavadní praxe.
SEO,PPC Ataxo s.r.o.
Tvorba webů, eshopů Jimsoft s.r.o.